رفتار مــــربی پس از یک مسابقه فـــوتبال

pep_mou

۱ – اگرتیم و همه بازیکنان در یک مسابقه عملکرد بسیار خوبی ارائه نمودند مربی باید بلافاصله پس از پایان بازی آنها را تشویق و تحسین نماید.تقویت خاطره ی …

، لذت بخش یک بازی موفقیت آمیز بسیار سودمندخواهد بود.

۲ – از سوی دیگر چناچه یک بازیکن ضعیف ظاهر شد یا اگر تیم یک مسابقه بد ودلسرد کننده ای داشت از انتقاد و ایراد گرفتن بلافاصله پس از پایان مسابقه خودداری نماید.در چنین مواردی لازم نیست رنجش و درماندگی بازیکن را افزایش دهید.

۳ – معمولا بلافاصله پس از پایان مسابقه عواطف و احساسات بازیکنان بسیار بالا و شدید است.بدون توجه به احساس ناامیدی و رنجش خود از اظهار نظر منفی در مورد بازیکنان خودداری کنید.

۴ – مربی باید درک نماید که معمولا بازیکنان سعی می کنند در حد توان خود بهترین بازی را ارائه دهند.هنگامی که بازیکن دچار اشتباه شده یا تیم شکست می خورد آنها شدیدا بیمناک و غمگین می شوند. مقصر دانستن یا سرزنش بازیکنان بلافاصله پس از پایان مسابقه هیچ نتیجه ای در بر نخواهد داشت.به جای آن مربی باید صرفا با پیام های اجرائی بازیکنان را آگاه نموده سپس محل مسابقه را ترک نماید.

۵ – علت یابی وقایع مسابقه را به روز بعد زمانی که عواطف و احساسات فروکش کرد موکول نمائید. حتی اگر پس از ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از مسابقه بازیکن یا بازیکنان تیم را به خاطر ضعف و ناتوانی سرزنش کنیم نتیجه کمی حاصل خواهد شد.در عوض مربی باید نکات مهم مربوط به عملکرد و سطح اجرای خوب بازیکنان را یادآوری و بازیکنان را تشویق نماید.

۶ – چنانچه عدم موفقیت در یک مسابقه به دلیل اجرای ضعیف یک بازیکن به وجود آمد در این صورت این بازیکن را اطمینان دهید که نظر شما در مورد او تغییر نکرده و او همان کسی است که در پیروزی های قبلی تیم نقش داشته است. سعی کنید که با بازیکن کار کنید و علت اجرای ضعیف اورا مشخص کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *