چگونه بازیکن موفقی در فوتسال و فوتبال باشیم؟

mahdavikiab
موفقیت در فوتسال و فوتبال حرفه‌ای نیازمند تلاش و رعایت اصول خاص است.فوتبالیست شدن به نظر آسان می‌رسد، اما برای این هدف باید چند گام ساده را انجام دهید:…

۱- بلند پرواز باشید: 

اولین روش برای بلند پرواز بودن این است که به خود ایمان داشته باشید. شخصی بلند پرواز کسی است که هر چقدر هم شرایط بد باشد و هر چقدر محدودیت وجود داشته باشد به اهداف خود برسد. ۲- همکاری داشته باشید: تلاش و اراده برای همکاری با تیم از همه چیز مهم‌تر است. تنها در هر تمرین شرکت کنید و با تیم کار کنید.   ۳ – همیشه به بازی احترام بگذارید: هنگامی که بازیکنان حرفه‌ای با کمک داروهای نیروزا قدرت خود را بالا می‌برند، در واقع به خود خیانت می‌کنند و ورزش خود را خراب می‌کنند. بیشتر از همه آنها اذهان عمومی را مشوش می‌کنند. آنها این فکر را ایجاد می‌کنند که استفاده از داروها کار درستی است، اما در واقع این کار درست نیست. با استفاده از دارو ورزشکاران از تعداد سال‌های زندگی‌شان می‌کاهند. ۴- همیشه به همبازیان خود احترام بگذارید:  وقتی در محیط و فضای صمیمانه‌تری هستید، بیشتر از بازی لذت می برید. فضای منفی کار را سخت‌تر می‌کند. ۵- همیشه به حریف خود احترام بگذارید: حریف شما ممکن است در زمین بازی دشمن باشد ، اما یک انسان است. می‌توانید با یک دست دادن یا حرکت دوستانه بازی خوبی ایجاد کنید. البته ممکن است حریف شکست خورده با این کار خوب نشود، اما شما سهم خود را انجام داده اید . حتی در مسابقات باید بازی لذت بخش باشد. ۶- همیشه به مسئولان خود احترام بگذارید:  احترام گذاشتن به مسئولان برای شما و تیم‌تان خوب است. برای مثال در بازی اگر مرتبا داد بزنید ممکن است شما را جریمه و اخراج کنند و حتی بازی خود را هم خراب می کنید. ۷-همیشه به مربیان خود احترام بگذارید:

مربیان کسانی هستند که شما را  انتخاب می‌کنند و در جهت آموزش شما زحمت می کشند.

Cristiano-Ronaldo-Has-Ambition-to-Win-Euro-2012-cristiano-ronaldo-29462123-781-1222-150x150

۸- به یکدیگر کمک کنید: یک  تیم مانند یک دهکده است. باید همه با هم کار کنید تا این تیم به بالا ترین سطح برسد. با بی‌احترامی و اعتراض کردن کارها را خراب نکنید. ۹ – انگیزه ایجاد کنید:  هر چند وقت یک بار تیم خود را تشویق کنید. این کار مثل گذر الکتریسیته می‌مانند که قدرت ایجاد می‌کند. حتی بعد از برد نیز هیجان وشادی خود را نشان دهید. ۱۰- تمرکز داشته باشید:  سعی کنید تمرکز خود را حفظ کنید و حرف‌های دیگران ذهن شما را مشوش نکند.

۱۱- حواستان به برنامه غذایی تان باشد :

با افزایش تمرینات برنامه غذایی شما تغییر می کند بنابراین درباره غذا خوردنتان با یک کارشناس مشورت کنید.

۱۲- الگو داشته باشید:

 داشتن یک الگوی ورزشی اراده شما را برای طی کردن مسیر افزایش می دهد. نکته بسیار مهم در مورد این مطلب این است که از الگوی خود دانش فوتسالی را ارتقا دهید نه آنکه هر کاری را که الگوی شما انجام می دهد  مطابق با آن انجام دهید.

 12038662_h6653242_72-150x150

۱۳- مربی حرفه ای داشته باشید :

سعی کنید ورزشگاهی را در شهر و محل نزدیک خود انتخاب کنید تا زمان زیادی برای رفت و آمد شما تلف نشود. همچنین به دنبال یک مربی حرفه ای باشید تا در زمان مناسبی به هدفتان برسید.

۱۴- از با تجربه ها کمک بگیرید :

اگر در باشگاه افرادی هستند که بطور حرفه ای فوتسال بازی می کنند از راهنمایی های آنها استفاده کنید. با این کار مسیرتان برای رسیدن به هدف کوتاه می شود

۱۵- حرفه ای رفتار کنید :

 برای تبدیل شدن به یک فوتبالیست حرفه ای فقط افزایش تمرینات کافی نیست بلکه باید زندگیتان را سر و سامان دهید و سعی کنید در همه کارهایتان بهترین باشید(مثل خواب ،استراحت،اخلاق،تغذیه)

۱۶-اهدف کوتاه مدت وبلند مدت داشته باشید :

 برای تبدیل شدن به یک فوتسالیست حرفه ای اهداف هفتگی ٬ ماهانه و سالانه داشته باشید .

** توصیه‌ها:  هرگز فکر نکنید که به خاطر فرم بدنتان نمی‌توانید در فوتسال یا فوتبال موفق باشید.

 هرگز نترسید که ورزش جدیدی را شروع کنید. اگر با یک ورزش مشکل داشته باشید ممکن است با ورزش دیگر بتوانید بهتر عمل کنید. راجر فدرر ابتدا فوتبالیست بود، اما الان یک تنیس باز موفق است.

* هشدارها:  هرگز بر سر هم تیمی های خود فریاد نزنید. ممکن بود شما در شرایط بدی باشید،  و دوست داشته باشید که دیگران شما را درک و حمایت کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *